• 09138109407
  • اصفهان دولت آباد، فرعی بوعلی سینا(44)، کارخانه آجر سعدی
3 نکته مهم برای دیوار چینی با آجر سفال

3 نکته مهم برای دیوار چینی با آجر سفال

دیوار چینی با آجر سفال یکی از حرفه هایی است که نیاز به دقت و تخصص دارد. برای چیدمان یک دیوار مناسب با استفاده از آجر سفال، باید به نکات مهمی توجه کرد. آجر های سفال دیواری بدلیل سوراخ های موجود در آن، وزن سبکی دارند و برای دیوار چینی بسیار مناسب اند. قیمت آجر سفال نیز یکی از دلایل دیگری است که اکثر ساختمان ساز ها، از آن برای دیوار چینی استفاده می کنند. در این مقاله به 3 نکته ی مهم برای دیوارچینی با سفال اشاره می کنیم.

پاکسازی محل دیوار چینی:

قبل از اینکه اقدام به دیوار چینی کنید، حتما  محل آن را از گیاهان پاکسازی کنید. تمام علف ها و گیاهان را از آن محل حذف کنید. جهت اطمینان برای جلوگیری از رویش مجدد علف ها، در محل دیوار چینی آهک بریزید.

زنجاب کردن آجر سفال:

برای دیوار چینی با آجر سفال، حتما قبل  از آن آجر ها را به مدت نیم ساعت الی 1 ساعت در بشکه ی آب خیس کنید. به این کار زنجاب کردن آجر می گویند. این کار باعث میشود که آجر کاملا آب مورد نیاز را جذب کند. در غیر اینصورت، اگر این کار انجام نشود، در هنگام دیوار چینی آب ملات را به خود می گیرد که باعث میشود چسبندگی کاهش یابد.

بندکشی مناسب :

در هنگام دیوار چینی باید بند کشی های افقی و عمودی انجام گیرد. بند کشی ها نباید از 12 میلیمتر بیشتر و یا از 10 میلی متر کم تر باشد.

نکات دیگری که فکر می کنید برای دیوار چینی با سفال مورد نیاز است را در دیدگاه ها برای ما بنویسید. 

 

ارسال نظر
تماس سریع